Close Menu
Christmaholic.nl
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube TikTok
    Christmaholic.nl
    • Home
    • Versiering
      • Kersttrends
      • Herfstversiering
      • Interieurinspiratie
      • Kersttafel dekken
    • DIY & Creatief
      • Kerstversiering maken
      • Kerststukjes
      • Kerstkaarten maken
      • Knutselen met kinderen
    • Cadeaus
      • Cadeautips
      • Cadeaus inpakken
      • Kleding & Make-up
    • Koken
      • Hapjes & Amuses
      • Voor- en bijgerechten
      • Hoofdgerechten
      • Desserts & gebak
      • Ontbijt & Lunch
      • Complete kerstmenu’s
      • Kerstdrankjes
    • Tradities
      • Kerst geschiedenis
      • Gebruiken & Tradities
    • Amusement
      • Kerstshows in tuincentra
      • Podcast
      • Muziek & Film
      • Kerstmarkten
      • Kerstevenementen
      • Winacties
      • Inspiratie
        • Alles over Kersttradities
        • Alles over Low Budget Kerst
        • Alles over Kerst met kinderen
        • Alles over de Kersttafel dekken
    • Christmaholic
      • Dit is Christmaholic
      • Samenwerken
      • Contact
      • Privacy
    Christmaholic.nl
    Home»Activiteiten»To do tip! Scandinavische Kerstmarkten in de Zeemanskerken (2012)
    Activiteiten

    To do tip! Scandinavische Kerstmarkten in de Zeemanskerken (2012)

    Annelies KnijnenburgBy Annelies Knijnenburg28 oktober 2012Updated:22 oktober 20142 reacties4 Mins Read

    Let op: dit artikel gaat over de kerstmarkten in 2012. Hou de site in de gaten voor updates over dit jaar. 

    Wie in eigen land een Scandinavische kerstsfeer wil proeven kan dit jaar weer terecht in de Zeemanskerken, waar je echte Noorse, Zweedse, Deense en Finse producten kunt kopen en heerlijke delicatessen kunt nuttigen. Deze ‘kerstmarkten’ geven, tussen alle commerciële kerstmarkten, het knusse gevoel van een ouderwetse bazar, waarvan de opbrengst naar een goed doel ging. Dat is ook hier het geval: met het kopen van de producten steun je de kerken in hun taken op religieus, maar vooral ook sociaal gebied.

    De Zeemanskerken en hun achtergrond

    Oorspronkelijk waren de kerken bedoeld voor zeelieden uit de Scandinavische landen, die behoefte hadden aan een kerk in het land waar zij langere tijd verbleven. De taak van de Zeemanskerken is tegenwoordig veel breder geworden: naast het uitdragen van het evangelie is er plaats voor een persoonlijk gesprek, worden er taalcursussen georganiseerd, lezingen en filmavonden gehouden en in de tuin van de Finse Zeemanskerk bevindt zich zelfs een echte Finse sauna!

    Kerstmarkten en hun openingstijden

    Noorse Zeemanskerk

    Er worden 2 Noorse Kerstmarkten gehouden: in Rotterdam en in Amsterdam. In Amsterdam vindt de kerstmarkt plaats in de Muiderkerk en in Rotterdam in de Noorse Kerk: een mooi houten kerkgebouw uit 1910 van de architecten Arnstein Arneberg en Magnus Poulsson. Op de Noorse Kerstmarkt worden echte “made in Norway” truien verkocht. Naast sieraden, handwerk en kerstartikelen kun je in het café genieten van koffie met taart of smorrebrod.

    Adres en openingstijden:

    Drooglever Fortuynplein 26 3016 GK Rotterdam

    08 november 10-18 uur
    09 november 10-18 uur
    10 november 10-17 uur
    11 november 12-17 uur

    Linnaeusstraat 37 1093 EG Amsterdam
    17 november 10-16 uur

    Finse Zeemanskerk

    In de statige herenwoning aan de Rotterdamse ’s-Gravendijkwal bevindt zich de Finse Zeemanskerk. De uitgebreide supermarkt, die ook buiten de dagen van Kerstmarkt door de kerk gerund wordt, heeft echt Fins brood, echte Finse jam en drop: deze is sterker van smaak dan de Nederlandse!

    Op de Kerstmarkt zijn prachtig Fins glaswerk en servies te koop, maar ook andere Finse kwaliteitsproducten, boeken, CD’s, sauna-accesoires en handgemaakte producten. De inwendige mens wordt ook niet vergeten: zelfgemaakt banket, gebak, snacks… en natuurlijk een heerlijk glas Glogi: Finse glühwijn. Er is met de bazaar-loterij een reis naar Finland te winnen en je kunt er de echte Finse Kerstman ontmoeten!

    Adres en openingstijden:

    ’s Gravendijkwal 64 3014 EG Rotterdam

    22 november 15-21 uur
    23 november 12-21 uur
    24 november 10-17 uur
    25 november 11-17 uur
    30 november 12-21 uur
    01 december 10-17 uur
    02 december 11-17 uur

    Zweedse Zeemanskerk

    Er worden twee Zweedse Kerstmarkten gehouden: in Rotterdam en in Amstelveen, de jaarlijkse gelegenheid om Zweedse kwaliteit, stijl en traditie te leren kennen. Je vindt hier echte Zweedse producten van hout, glas en textiel, huisvlijt, bijzondere kerstversieringen, kerstkaarten en Zweedse traditionele etenswaren. In het Kerkcafé kun je genieten van koffie, Zweedse broodjes en gebak. De kerstman brengt de Zweedse kerk ook een bezoek!

    Adres en openingstijden:

    Parklaan 5 3016 BA Rotterdam
    16 november 11-19 uur
    17 november 11-17 uur
    18 november 11-17 uur

    De Meent Orion 3 1188 AM Amstelveen 10 november 10-16 uur

    Deense Zeemanskerk

    Er worden 2 Deense Kerstmarkten gehouden: in Amsterdam in de Muiderkerk en in Rotterdam in de Deense Zeemanskerk. Het handwerk is door vrijwilligers van de Deense kerk gemaakt, die het naar de Zeemanskerk opsturen. Naast de hotdogs en verschillende soorten home-made cakes is het typische Deense smørrebrød’ dat verkocht wordt favoriet bij de bezoekers.
    Verder vind je er de mooiste kerstdecoraties, Danish design, handwerk, sieraden, kaarsen en Deense etenswaren voor de kerstlunch, lekkernijen, koffie en gebak.

    Adres en openingstijden:

    Coolhaven 17 3015 GC Rotterdam
    30 november 10-17 uur
    01 december 10-17 uur
    02 december 10-17 uur

    Linnaeusstraat 37 1093 EG Amsterdam
    Zaterdag 3 November 10-17 uur

    Kerst in Scandinavië

    Ik kan alle Scandinaviëliefhebbers, maar vooral ook voor mensen die willen genieten van een stukje knusse warme Kerstfeer, een bezoekje aan deze Kerstmarkten in de Zeemanskerken beslist aanraden. In deze hectische tijd kun je even tot rust komen met een hapje en een drankje tussen mensen die hier hun landgenoten ontmoeten en hun liefde voor hun land en cultuur uitdragen.

    Deense kerstmarkten Finse kerstmarkten kerstmarkten Kerstmarkten 2012 Noorse kerstmarkten Scandinavische kerst Zeemanskerken Zweedse kerstmarkten
    Share. Facebook Twitter Email WhatsApp
    Annelies Knijnenburg

    Annelies is in december geboren in de jaren vijftig; in een tijd van ijsbloemen op de ramen, de warmte van de kolenkachel en echte kaarsjes in de kerstboom: born to be a Christmaholic!

    Dit vind je misschien ook leuk

    9x leuke spelletjes voor kerstavond, kerstborrel of kerstdiner!

    16 december 2024

    VLOG | Kerst in Disneyland Parijs

    22 november 2024

    Videoverslag | Kerstshow Intratuin Halsteren 2024

    22 oktober 2024

    2 reacties

    1. hanneke on 1 september 2013 9:53 am

      Hai Annelies,

      Ik ben gefascineerd door Scandinavie en verkoop als passie en hobby (zeer verliesgevend:)) Finse Kota’s. Mag ik deze leuke blog op de facebookpagina zetten?

      Zou zo leuk zijn!;)

      Hartelijke groet

      Reageer
    2. Alexandra Jerkeskog on 20 oktober 2014 3:13 pm

      Dear receiver,

      We have got reactions saying some people have googled our christmas fair at the swedish church
      to end up on your web-site “christmaholic.nl”. The information there is wrong, probably old.
      These are the dates for this year, could you please change this? See details below.

      This is the page where we found the old/wrong information:

      https://christmaholic.nl/2012/10/28/to-do-tip-scandinavische-kerstmarkten-in-de-zeemanskerken/

      New dates for christmas market in Amstelveen and Rotterdam 2014:

      Amstelveen
      15 november kl. 10-16
      16 november kl. 12-16
      Adress:De Meent, Orion 3, 1188 AM Amstelveen

      Rotterdam
      21 november kl. 11-19
      22 november kl. 11-17
      23 november kl. 11-17
      Adress: Parklaan 5, 3016 BA Rotterdam

      Best regards,
      Alexandra Jerkeskog
      Zweedse Kerk, Rotterdam

      Reageer
    Laat een reactie achter Cancel reactie

    Ho Ho Hallo!

    Welkom op mijn blog! Ik ben Saskia, beter bekend als Christmaholic. Ik schrijf & vlog over kerstshows, versiertips, winterse uitstapjes, knutsels, heerlijke kerstrecepten en nog veel meer. Ik wens je veel kerstvoorpret! Lees meer…

    Volg jij me al?
    • Instagram
    • YouTube
    • Pinterest
    • Facebook
    • TikTok
    • WhatsApp
    Nieuwste Kerstvlog!
    Kerstmail

    Elke week kerstinspiratie!

    Schrijf je in voor de Kerstbrief en ontvang iedere zondag de leukste kerstinspiratie in je mailbox.

    Instagram
    Podcast

    Kerstpraat - de Podcast over kerst!

    Creatief

    Kerstversiering voor je poppenhuis | zelf maken & online kopen

    30 november 2024

    DIY | Gingerbread kaarsen maken

    21 november 2024

    DIY | Kerstornamenten maken: schilderijtjes in kleine fotolijstjes

    9 november 2024
    KERSTVERSIERING
    • KERSTDECORATIE MAKEN
    • KERSTKNUTSELEN MET KINDEREN
    • KERSTSTUKJES MAKEN
    • KERSTTRENDS
    • KERSTVERSIERING TIPS
    INSTAGRAM
    KERSTTIPS
    • CADEAUTIPS VOOR KERSTMIS
    • KERSTCADEAUS INPAKKEN
    • KERSTRECEPTEN
    • KERSTSHOWS IN TUINCENTRA
    • KERSTVLOGS & VIDEO'S

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker geactiveerd!
    Ad Blocker geactiveerd!
    Christmaholic wordt mede mogelijk gemaakt door advertenties. Support ons door je ad blocker uit te schakelen.