Close Menu
Christmaholic.nl
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube TikTok
    Christmaholic.nl
    • Home
    • Versiering
      • Kersttrends
      • Herfstversiering
      • Interieurinspiratie
      • Kersttafel dekken
    • DIY & Creatief
      • Kerstversiering maken
      • Kerststukjes
      • Kerstkaarten maken
      • Knutselen met kinderen
    • Cadeaus
      • Cadeautips
      • Cadeaus inpakken
      • Kleding & Make-up
    • Koken
      • Hapjes & Amuses
      • Voor- en bijgerechten
      • Hoofdgerechten
      • Desserts & gebak
      • Ontbijt & Lunch
      • Complete kerstmenu’s
      • Kerstdrankjes
    • Tradities
      • Kerst geschiedenis
      • Gebruiken & Tradities
    • Amusement
      • Kerstshows in tuincentra
      • Podcast
      • Muziek & Film
      • Kerstmarkten
      • Kerstevenementen
      • Winacties
      • Inspiratie
        • Alles over Kersttradities
        • Alles over Low Budget Kerst
        • Alles over Kerst met kinderen
        • Alles over de Kersttafel dekken
    • Christmaholic
      • Dit is Christmaholic
      • Samenwerken
      • Contact
      • Privacy
    Christmaholic.nl
    Home»Kerstkoken»Kerstrecepten»Hapjes & Amuses»Hartig kersthapje: de borrelkerstboom!
    Hapjes & Amuses

    Hartig kersthapje: de borrelkerstboom!

    Saskia de LaatBy Saskia de Laat15 december 2018Updated:16 december 20182 reacties3 Mins Read

    Deze borrelkerstboompjes zijn hartstikke leuk om te maken voor een kerstfeestje of kerstborrel. Een variant met kidproof eten (kaas, worst, groente, druiven etc.) is ook nog eens perfect voor het kerstdiner op school! En het mooie is, dit hartige kersthapje ziet er niet alleen super feestelijk en kerstig uit, het is nog keilékker ook!

    Het concept: de borrelkerstboom

    Het idee voor deze borrelkerstboompjes spotte ik vorig jaar al op Instagram bij @HomemadeHeidy. Heidy heeft een eigen kookstudio en is cateraar van beroep. Op haar Insta deelt ze de lekkerste foodfoto’s. En dus ook eentje van een olijvenkerstboom! Die vond ik vorig jaar al zo leuk, maar ik vond de tijd toen niet om hem te maken. Nu dus wel!

    Het is zo makkelijk, en het principe ken je vast wel van de ouderwetse schooltraktaties: piepschuim en prikkertjes! Ik heb het concept nog wat verder doorgetrokken en, naast de olijvenboom, ook een boompje met kaas en druiven gemaakt. Maar je kunt natuurlijk nog veel meer lekkernijen op de boompjes prikken. Wat te denken van augurkjes, worst, tomaatjes, komkommer? Alles wat enigszins blijft zitten op een prikker, werkt!

    Wat heb je nodig om een borrelkerstboompje te maken?

    Je hebt nodig:

    • Een kegel van piepschuim, zo klein of groot als je zelf wil
    • Aluminiumfolie
    • Cocktailprikkertjes
    • Blok kaas + stervormige cookie cutter voor de ster bovenop
    • Allerlei lekker eten om op je boompje te prikken, zoals bijvoorbeeld twee soorten olijven en zongedroogde tomaatjes. Of kaas en druiven. Met wat takjes rozemarijn maak je het af!

    Hoe groot moeten de kegels zijn en hoe veel eten heb je nodig? Dat is lastig te zeggen. Hoe groter je kegel, hoe meer eten je nodig hebt. Hoe groter de etenswaren, hoe minder je weer nodig hebt. Ik zou zeggen: koop relatief kleine piepschuim kegels, van circa 20 cm hoog maximaal. Ik heb een hele grote van 28 centimeter versierd met olijven, en daar had ik echt enórm veel voor nodig. Teveel eigenlijk haha.

    Hoe maak je de borrelkerstboompjes?

    Hoe maak je dit hapje voor de kerstborrel? Wikkel je piepschuimen kegel in aluminiumfolie. Breek de cocktailprikkertjes door midden en begin met prikken! Verdeel je prikkers over je kerstboom. Het wordt echt een soort stekelvarken haha. Prik ook een cocktailprikkertje bovenop de kegel naar beneden, voor de ster.

    En nu is het een kwestie van je etenswaren op de prikkertjes steken tot hij helemaal vol zit! Nog gaten over? Voor de olijvenboom gebruikte ik zongedroogde tomaatjes en takjes rozemarijn om de gaatjes op te vullen. Bij de kaas-en-druiven boom duwde ik wat druiven in de gaten die ontstonden. Die bleven eigenlijk prima zitten!

    Tot slot snijd je een plak van 1cm van je blok kaas en steek je er met je koekjesvormpje een sterretje uit. Druk deze op het prikkertje dat je bovenop je kerstboompje hebt gedaan, en je bent klaar! Echt een showstopper van een hapje voor de kerstborrel toch?

    Wat vind jij van dit hapje voor de kerstborrel?

    En, is het iets wat jij zou maken als hapje voor de kerstborrel of voor het kerstdiner op de school van je kinderen? Ik ben reuze benieuwd! Mocht je nog suggesties hebben voor lekkere etenswaren die wel een plekje op zo’n borrelkerstboompje verdienen let me know. En als je nog vragen hebt over dit ‘recept’, stel ze dan gerust hieronder in de comments. Geniet ervan samen! 🙂

    Borrelkerstboompjes Hapjes kerstborrel Hartige hapjes Hartige hapjes kerst Hartige hapjes kerstborrel Hartige kersthapjes Kerstdiner op school Kersthapjes
    Share. Facebook Twitter Email WhatsApp
    Saskia de Laat
    • Website
    • Facebook
    • Instagram

    Saskia de Laat is de enige, echte Christmaholic. Ze is gek op Kerst en alles wat ermee te maken heeft. Met veel plezier deelt ze hier iedere dag de leukste kerstideeën en tips. Volg Christmaholic ook op Instagram of op Facebook voor nóg meer kerstinspiratie.

    Dit vind je misschien ook leuk

    Recept | Zoete & zoute kerst snackmix

    12 december 2023

    Waarom genieten we juist met Kerst zo van chocolade?

    13 november 2023

    Hoe stel je een kerstmenu samen?

    6 november 2023

    2 reacties

    1. Esmeralda on 16 december 2018 1:42 pm

      Wat een super leuk idee! Knakworstjes en augurkjes of zilveruitjes zou ook prima gaan denk ik

      Reply
    2. rita on 13 december 2020 9:20 am

      echt zo leuk, ik ga verschillende maken voor bij de borrel

      Reply
    Leave A Reply Cancel Reply

    Ho Ho Hallo!

    Welkom op mijn blog! Ik ben Saskia, beter bekend als Christmaholic. Ik schrijf & vlog over kerstshows, versiertips, winterse uitstapjes, knutsels, heerlijke kerstrecepten en nog veel meer. Ik wens je veel kerstvoorpret! Lees meer…

    Volg jij me al?
    • Instagram
    • YouTube
    • Pinterest
    • Facebook
    • TikTok
    • WhatsApp
    Nieuwste Kerstvlog!
    Kerstmail

    Elke week kerstinspiratie!

    Schrijf je in voor de Kerstbrief en ontvang iedere zondag de leukste kerstinspiratie in je mailbox.

    Instagram
    Podcast

    Kerstpraat - de Podcast over kerst!

    Creatief

    Kerstversiering voor je poppenhuis | zelf maken & online kopen

    30 november 2024

    DIY | Gingerbread kaarsen maken

    21 november 2024

    DIY | Kerstornamenten maken: schilderijtjes in kleine fotolijstjes

    9 november 2024
    KERSTVERSIERING
    • KERSTDECORATIE MAKEN
    • KERSTKNUTSELEN MET KINDEREN
    • KERSTSTUKJES MAKEN
    • KERSTTRENDS
    • KERSTVERSIERING TIPS
    INSTAGRAM
    KERSTTIPS
    • CADEAUTIPS VOOR KERSTMIS
    • KERSTCADEAUS INPAKKEN
    • KERSTRECEPTEN
    • KERSTSHOWS IN TUINCENTRA
    • KERSTVLOGS & VIDEO'S

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker geactiveerd!
    Ad Blocker geactiveerd!
    Christmaholic wordt mede mogelijk gemaakt door advertenties. Support ons door je ad blocker uit te schakelen.